Obchody Święta Niepodległości

Dnia 10 listopada 2023 roku w Niepublicznej Szkole Podstawowej Stowarzyszenia ,,Żakus” w Anielinach uczczono rocznicę Niepodległości Polski. Dzień ten rozpoczęliśmy od przydzielonych klasom zadań, które miały przypomnieć wydarzenia związane z historią Hymnu Polskiego i wydarzeń z 1918r. Różniej odbyła uroczysta akademia przygotowana prze uczniów pod czujnym okiem p. Lilianny Drożniak oraz p. Karoliny Lange.

O godzinie 11:00 zebraliśmy się już tradycyjnie, przy tablicy upamiętniającej poległych w 1939 r. Około godziny 11:11 podobnie jak w większości szkół w Polsce odśpiewaliśmy razem z mieszkańcami hymn. W wydarzeniu wzięła udział cała społeczność naszej szkoły oraz delegacje lokalnych organizacji, a także wójt gminy Sadki Dariusz Gryniewicz, sołtys wsi Anieliny – p. Aneta Skieresz oraz mieszkańcy. Odczytano Apel Poległych, złożono kwiaty, a przedstawiciele klas zapalili znicze.

Był to dzień, który wprawił nas w zadumę oraz skłonił do refleksji nad wartością wolności i niepodległości zwłaszcza w dzisiejszych czasach.

tekst: H.Domalewska