PRZEDSZKOLNE MIKOŁAJKI, CZYLI SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

7 grudnia wszystkie przedszkolaki wyglądały jak małe Mikołaje. Był to długo wyczekiwany dzień. Od rana panował w naszym przedszkolu gwar i radość. W tym dniu towarzyszyły nam piosenki świąteczne, które napędzały dzieci do działania   i rozświetlały twarze naszych podopiecznych. Wszystkie przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zabawach ruchowych, plastycznych i muzycznych.

Dzieci wcielały się w Mikołaja. Naśladowały dźwięki, odbyły podróż z prezentami, bawiły się w zaprzęgi reniferów, liczyły buty Mikołaja oraz wyznaczały drogę Mikołaja do prezentu. Dużo radości sprawiły przedszkolakom losowane karty świąteczne z zadaniami. Poza tym dzieci z ogromnym zaangażowaniem wykonały pięknego Mikołaja. To oczywiście nie koniec zabaw i atrakcji.

Tego dnia nasze przedszkole odwiedził niespodziewany gość. Był to Mikołaj. który obdarował wszystkie przedszkolaki prezentami. Dzieci z ogromną radością przywitały Mikołaja, opowiadały o zabawach, zaśpiewały piosenkę i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Mikołaj obiecał, że jeszcze do nas przyjdzie za rok. Dzień minął nam w świątecznym nastroju, pełen wrażeń, a radości było co niemiara.

tekst: Lilianna Drożniak