Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

I znów zadźwięczał szkolny dzwonek

2 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Uczniowie przygotowali krótki program artystyczny. Prowadzący Wojtek Szymański powitał panią dyrektor Bożenę Podemską, panią Mariettę Błaszkiewicz prezes Stowarzyszenia  „Żakus”, pana Dariusza Gryniewicza wójta Gminy Sadki, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów.

Wszyscy zebrani odśpiewali hymn państwowy. Potem uczniowie przedstawili  krótki program artystyczny, w którym wspominano letnie wakacje oraz powitano radośnie szkołę. Nie zabrakło też chwili wspomnień w rocznicę wybuchu II wojny światowej i przywołania wydarzeń z  tragicznego września roku 1939.

Delegacja uczniowska udała się z bukietem kwiatów i zniczem pod tablicę upamiętniającą pomordowanych w czasie drugiej wojny mieszkańców Anielin i  Łodzi.

Następnie głos zabrała pani dyrektor, która przedstawiła uczniom ich wychowawców oraz nowych nauczycieli. Poinformowała o remontach w szkole podczas wakacji. Podziękowała rodzicom i zarządowi  stowarzyszenia za wkład pieniężny w te remonty, a panu wójtowi za oddelegowanie do pracy przy malowaniu pracowników z gminy. Życzyła wszystkim uczniom sukcesów w nowym roku, nauczycielom spokoju i wytrwałości a rodzicom cierpliwości i radości z osiągnięć swych dzieci. Pani dyrektor złożyła też niecodzienne życzenia państwu Barbarze i Adamowi Tyllom, którzy właśnie w tym roku obchodzili swoje jubileusze pracy- pan Adam 45 rocznicę, a pani Basia 20. Do życzeń dołączyła się pani Marietta Błaszkiewicz, która też krótko omówiła działania stowarzyszenia w minionym okresie.

Do wszystkich zebranych zwrócił się też  pan wójt, który podkreślił, że miło jest mu gościć w murach naszej szkoły i życzył wszystkim jak najlepszego roku szkolnego.

Na tym program się zakończył a uczniowie z wychowawcami udali się do klas, a przedszkolaki miały spotkanie ze swymi paniami.

Program artystyczny przygotowały panie Ewa Polkowska i Ewelina Łasińska. Wystąpili uczniowie: Wojtek Szymański, Maciej Gierczyński, Amelia Gierczyńska, Kinga Milczewska, Bartek Drożdż, Klaudia Skieresz, Alan Żołecki, Daniel Murawski, Maja Iciek i Klaudia Kobza.